Cenné kremnické body pre Matušku

Desatinky sekundy rozhodovali nakoniec o konečnom umiestnení sa Martina Matušku v premiérovej sezóne s novou formulou Tomis 99-04. 

Zlatá Kremnica, ako sa zvykne vravieť jednému z najstarších kráľovských miest na Slovensku, uložila do svojej truhlice ďalší cenný poklad. Stali sa ním preteky automobilov do vrchu, ktoré do srdca Slovenska prilákali mnoho pretekárov a fanúšikov nielen zo Slovenska, ale aj z Poľska a Čiech. Kremnica uzatvárala slovenskú sezónu pretekov automobilov do vrchu a hneď pri svojej premiére v šampionáte mohla významne prehovoriť do konečného poradia, keď sa jej body násobili koeficientom 1,5. Po nešťastných pretekoch v Ožďanoch tak stále žila nádej Martina Matušku stratené body dobehnúť, a pokúsiť sa ešte zabojovať o umiestnenie v TOP5 sezóny MSR PAV 2022.

„Mám radosť, že sa v našom regióne zrodilo ďalšie krásne motoristické podujatie,“ neskrýval radosť Zvolenčan. „Mesto automobilové preteky privítalo zjavne s otvorenou náručou a pomohlo pripraviť nádherné podujatie pre nás pretekárov, ako aj pre divákov. Cítil som veľmi pozitívnu atmosféru a želám Kremnici ešte mnoho ďalších vydarených ročníkov.“ 


Matuška, v práve sa končiacej slovenskej sezóne pretekov do vrchu, štartoval s novou formulou Tomis 99-04 a veril, že trojkilometrová trať medzi Kremnickými Baňami a Kremnicou by jeho monopostu mohla sedieť. 

„Moje očakávania splnili už úvodné sobotňajšie tréningy, kedy som vyjazdil štvrtý, respektíve tretí najlepší čas v MSR. Ak by som mal trošku „dlhšiu“ prevodovku, tak by to bolo dokonalé,“ vracia sa k súťažnému víkendu Maťo, ktorý v prvej súťažnej jazde úvodného dňa vyjazdil piate miesto. 


Ani tretí čas absolútne v druhej súťažnej jazde ho však v MSR neposunul vyššie a jeho formula zaostala za štvrtým miestom v súčte oboch súťažných jázd len o desatinu sekundy!

 „Bol to veľmi tesný, ale krásny súboj. Škoda tých bodov,“ konštatoval víťaz triedy D/E2-2000 v MSR (po obidva dni). 


Druhý deň priniesol do Kremnice premenlivé počasie. 

„Prvú ostrú jazdu sme absolvovali ešte na suchu, no počas druhej sa to každú chvíľu menilo. V čase, keď som mal vyrážať na trať, som dostal informáciu, že vrchná polovica je stále mokrá a tak som prezul na mokré gumy. Ukázalo sa to síce ako správna voľba, ale s poklesom maximálky som nedokázal obhájiť tretie miesto z prvej súťažnej jazdy a klesol som v celkovom poradí oboch jázd napokon na šieste miesto. Ako ináč? Znova o desatinku sekundy,“ krúti hlavou s úsmevom Martin Matuška. „Aj tým sú však preteky nádherné a treba prijímať výsledky také, aké sú.“ 


Maťo to berie statočne, pretože práve táto desatinka ho napokon pripravila o body, ktoré ho mohli posunúť v konečnom poradí sezóny MSR PAV 2022 na lepšie miesto. Na šiestu priečku mu chýba jediný bod!

„V tomto ročníku som si dal za cieľ umiestnenie v TOP5. Bola to síce premiérová sezóna s novou formulou a obaja sme si na seba chvíľu zvykali, no nebyť nešťastnej poruchy motora v Ožďanoch, tak som presvedčený, že by som na TOP5 dosiahol. Napriek tomu som s práve skončenou sezónou spokojný. Znova sa mi podarilo posunúť ďalej. Ďakujem všetkým súperom za fantastické súboje na trati. Moja vďaka patrí aj divákom a fanúšikom ktorí mi fandili počas celej sezóny a dobíjali ma novou energiou. Ďakujem za podporu a pomoc rodine a mojim partnerom. Bez vás všetkých by to bolo oveľa, oveľa ťažšie,“ uzatvára stále pozitívne naladený Zvolenčan. 


Martin Matuška v práve skončenej sezóne pretekov automobilov do vrchu obsadil prvé miesto v triede D/E2-2000 v MSR PAV 2022,. V Medzinárodných majstrovstvách Slovenska skončil v Kategórii II. na treťom mieste a v absolútnom poradí MSR PAV 2022 mu napokon patrí siedma priečka.

Ľuboš Kašický


Partneri tímu