Čo čaká Maťa Matušku v sezóne 2023?

Populárny Zvolenčan, počas nasledujúceho víkendu, vstupuje s novým monopostom Tomis 99/4 do druhej sezóny. Detské choroby sú minulosťou. Namieste je mať zdravé ambície. 


Len sedem dní po diskutovanom úvodnom podujatí rely sa na Slovakia Ringu otvára aj nový ročník Majstrovstiev Slovenska pretekov automobilov do vrchu. Tak, ako zvyčajne, aj teraz je namieste veľa otáznikov. Akú úroveň bude mať nová sezóna? Koho uvidíme na štarte? Kto nastúpi s akou technikou?... Každopádne jedno je isté. Na štarte nebude chýbať zvolenský tím MATUŠKA MOTORŠPORT, ktorého dušou je populárny Martin Matuška. 

null

Vďaka svoje úprimnej priateľskej povahe je Zvolenčan stále populárnejší a vôbec netají, že v zime mu najviac chýbali (okrem pretekania) práve fanúšikovia. 

„Som šťastný človek, lebo cítim s fanúšikmi akýsi vzácny druh vzájomnej symbiózy, ktorá ma doslova dobíja energiou,“ vyznáva sa Maťo. „Naozaj sa už neviem dočkať, ako nás znova prídu podporiť na preteky. Len tak sa zastavia, prehodia pár slov. Ucítime vzájomnú človečinu. Pretekanie milujem, no bez fanúšikov si to neviem predstaviť. Priatelia, vďaka, že ste!“ 


Inšpirovaný vzájomným súznením sa Maťo, pred sezónou 2023, nechal uhovoriť aj na vytvorenie tímového merchandisingu. 

„Je to vstup do nového priestoru. Uvidíme, aký to bude mať ohlas. Verím však, že to našich fanúšikov poteší a ešte viac sa naše vzájomné vzťahy utužia. Každý by si tam mal nájsť, čo by mu mohlo urobiť radosť a prejaviť vzájomnú spolupatričnosť.“


Presne pred rokom na Slovakia Ringu Martin premiéroval s novým monopostom Tomis 99/4. Oproti predošlej technike to bol výrazný skok dopredu a pretekár sa logicky s novou technikou musel chvíľu zžívať. 

„Iný výkon, iné jazdné vlastnosti, iný prístup. Obaja sme na seba potrebovali čas,“ potvrdzuje Maťo Matuška. „Detské choroby však máme za sebou a v zime sme na monoposte veľmi poctivo popracovali. Zhodili sme nejaké kilečko. Zapracovali na brzdovom systéme, vylepšili sme aj aerodynamiku a zmenili systém radenie na radenie pádlami pod volantom. Následne sme stihli aj predsezónny test, ktorého priebeh mi dodáva novú energiu a optimizmus. Myslím si, že sme na novú sezónu dobre pripravení a môžeme sa znova pokúsiť posúvať osobné limity na každej jednej trati. Ak k tomu všetkému budeme mať trošku potrebného šťastia a všetko do seba správne zapadne, tak verím, že môžeme pomýšľať na špičkové umiestnenie v absolútnom hodnotení slovenského šampionátu.“


Tím MATUŠKA MOTORŠPORT sezónu otvára štartom na úvodnom podujatí MSR PAV 2023 na Slovakia Ringu. 

„V pláne je absolvovanie celej sezóny Majstrovstiev Slovenska. To znamená všetky preteky na Slovensku, no a k tomu štart na obľúbenej Ústeckej 21-ke. Uvažoval som aj nad štartom v MMSR (Medzinárodné majstrovstva Slovenska), no okrem pretekania sa moje aktivity rozrástli aj v inej oblasti a mnohé termíny sa dostali do kolízie. MSR je však základná priorita, aby som sa mohol predstaviť na trati pred domácimi fanúšikmi a partnermi, ktorým aj takto chcem veľmi poďakovať za ich podporu. Bez toho by to bolo oveľa náročnejšie,“ uzatvára Martin Matuška.


Víkend na Slovakia Ringu je tentoraz zúžený do jedného súťažného dňa, v ktorom sú naplánované hneď dva preteky. V sobotu dopoludnia (1. apríla 2023) sú najprv na programe dve tréningové jazdy a následne dve súťažné jazdy. Po vyhlásení výsledkov prvých pretekov sa o 14-tej hodine začnú druhé preteky. V tomto prípade sa začne iba jednou tréningovou jazdou a po nej budú nasledovať tri súťažné, pričom výsledky spočítajú dve najlepšie jazdy. Podľa zverejnených propozícií sa má jazdiť na trati dlhej 3200 metrov s prevýšením (štart-cieľ) šesť metrov. 

null

Ľuboš Kašický

Partneri tímu