Martin Matuška má za sebou víkend v Pezinku

Úvodné podujatie majstrovstiev Slovenska v pretekoch automobilov do vrchu sa uskutočnilo uplynulý víkend na Pezinskej Babe, kde nechýbal ani jazdec tímu Matuška Motoršport.

Martin, skús nám zhodnotiť víkend.

V sobotu sa darilo veľmi dobre, i keď som nastupoval do pretekov s rešpektom keďže som vo formule nesedel už rok, a cez zimu sa na nej dosť vecí menilo, opravovalo.

Si spokojný so sobotným výsledkom?

Áno, nakoniec sa moje očakávania naplnili, a v sobotných pretekoch vo veľkej konkurencii 75 jazdcov z Poľska, Rakúska, Česka, Talianska a Slovenska som obsadil 22. miesto v absolútnom poradí. A medzi piatimi dvojlitrovými formulami ( musel som štartovať medzi dvojlitrami keďže v kategórii do litra som bol sám) som obsadil 2. miesto a porazil jazdcov z Českej Republiky a Rakúska na formulách Opel Lotus, Dallara a BMW.

Rád by som ale doplnil, že časmi som bol na tretie miesto, ale druhý jazdec nebol prihlásený do klasifikácie majstrovstiev SR a tak som sa posunul na už spomínané druhé miesto.

Ako si spokojný s tvojou formulou po zimných úpravách?

Výraznou slabinou na ktorej musíme do budúcna popracovať bola moja malá maximálka 157 km/h na najdlhšej rovinke. Konkurencia mala v týchto miestach rýchlosť okolo 200 km/h. Avšak investícia do podvozku a nových pneumatík sa určite vyplatila.

Subjektívne sa mi šlo veľmi dobre ako je vidieť aj v mojom onboarde kde ako novinku prvýkrát už divák môže vidieť aj údaje o rýchlosti či preťažení. Zaujímavou bola práve hodnota bočného preťaženia ktorá šla miestami až do 2.5G

V nedeľu si ale neodštartoval, čo sa stalo?

Nenastúpil som pre poruchu ložiska náboja kolesa, ktoré hnevalo už v sobotu.

Neohrozí tento problém tvoj štart na Ostrej Lúke?

Určite nie. Aj vďaka môjmu hlavnému partnerovi spoločnosti agromat.sk u ktorého sme našli ložisko ešte v nedeľu, je formula už opravená a pripravená na ďalšie preteky na ktoré sa veľmi teším.