Martin Matuška na domácom kopci prekvapil

Po dobrom výsledku zo sobotného preteku na Pezinskej babe, a následnom odstúpení z nedeľného preteku pre technickú poruchu bola väčšina fanúšikov Martina Matušku iste zvedavá či sa mu podarí opraviť jeho monopost do ďalšieho preteku ktorý sa mal konať už najbližší víkend.


Pre Martina ktorý ako iste viete pochádza zo Zvolena je navyše Ostrá lúka domácim, a podľa jeho vyjadrenia i najviac srdcu blízkym podujatím a teda tlak na odštartovanie bol dosť veľký. 


Monopost sa mu ale podarilo opraviť a do víkendového dvojpreteku nastupoval s cieľom prvýkrát vo svojej kariére zabojovať o umiestnenie v absolútnej top 10.   


Už počas tréningov sa zdalo, že by sa mu tento cieľ mohol podariť no a sobotný pretek nakoniec pre neho znamenal 10. miesto v absolútnom hodnotení, a druhé miesto v triede.


Do nedeľného preteku Martin nastúpil s cieľom pokúsiť sa tento výsledok ešte vylepšiť a po prvej ostrej jazde figuroval na ôsmom mieste absolútneho hodnotenia. S jazdcami na piatom, šiestom a siedmom mieste boli všetci v jednej sekunde čo sľubovalo zaujímavý súboj no nakoniec sa poradie ani po záverečnej jazde nezmenilo, a Martin obhájil 8.miesto. 


„So svojím výsledkom som veľmi spokojný. Je to najlepšie umiestnenie v mojej doterajšej kariére a som rád že formula už jazdí ako má i keď prichádzam na to, že jej nedostatočný výkon je jej veľkou slabinou. Zima bude dlhá tak s tým skúsim niečo vymyslieť“ s úsmevom uzatvára ďalší závodný víkend.


Fotogaléria Matuška Motoršport - PAV L Racing Ostrá Lúka 2020

Partneri tímu